Чим відрізняється таунхаус від дуплекса

Таунхауси та дуплекси вже давно завоювали популярність на західних ринках. На українському ринку нерухомості вони тільки набирають популярність, але з кожним роком все більше людей вирішують купити таунхаус дуплекс. Як виглядають ці будівлі та в чому їхня різниця? Давайте розбиратись
різниця таунхаусу від дуплекса

Що таке таунхаус та дуплекс

Уперше такі малоповерхові споруди з'явилися ще в 19 столітті, але як виглядає таунхаус зараз? Таунхаус – це комплекс з малоповерхових будинків (зазвичай на 2-3 поверхи) на декілька квартир, з'єднаних загальною стіною та дахом з окремим входом для кожної родини.

На відміну від таунхауса, дуплекс — це заміський будинок, розділений на дві частини із дзеркальним плануванням. Будинок дуплекс має спільний дах та суміжну стіну, але у кожного власника свій вхід, дворик, гараж. При цьому в архітектурному плані обидві частини ідентичні й в оформленні фасадів, і з погляду внутрішнього планування. Переважно це двоповерхові будинки, іноді — з мансардою.

Дуплекс є ідеальним варіантом для тих, хто хоче оселитися поряд із родичами. У різних секціях з комфортом можуть розміститися декілька поколінь, не заважаючи один одному, але зберігаючи єдність. Але якщо ви купили будинок поруч із незнайомцями, краще подбати про додатковий шар шумоізоляції, адже через стіну добре передається шум, вібрація та будь-які звуки.

Таунхаус дуплекс має ряд незаперечних переваг у порівнянні зі звичайною квартирою. Серед них:

 1. Прийнятна ціна. Ціна таунхаусів не набагато вища за квартири, але за ту ж вартість ви отримуєте житло більшої площі.
 2. Планування. Власник може облаштувати квадратні метри на свій смак, оскільки приміщення продаються з вільним плануванням.
 3. Приватність. Сусідів у вас буде мало і тільки з лівої чи правої сторони, а в окремих секціях дуплексів лише з одного боку.
 4. Паркування. У таунхаусах передбачено гараж або паркомісце для кожної сім'ї.
 5. Екологічність. Найчастіше таунхауси розташовуються за межами міста, на околицях або в озеленених районах, що дозволяє мешканцям дихати чистим повітрям та насолоджуватися тишею природи.
 6. Наявність власних комунікацій. Жителі будинків можуть самостійно вмикати опалення або систему вентиляції.
 7. Власне подвір'я. Кожен власник таунхауса отримує в розпорядження невелику ділянку, яку можна облаштувати на власний розсуд, наприклад, зробити зону барбекю або влаштувати невеликий басейн.

Чим відрізняється таунхаус від дуплекса ?

Перш ніж вибирати: дуплекс або таунхаус, необхідно зрозуміти, чим вони насправді відрізняються. Вони багато в чому схожі, але є низка критеріїв, де чітко видно відмінності:

 1. Кількість сусідів. Таунхаус — блоковані частини будинків, де зустрічаються від трьох сусідів до десяти. У той час як дуплекс — це будинок на два власники.
 2. Наявність бокового дворика. Окрім задніх двориків, біля будинку дуплексу також є бічний дворик.
 3. Розмір ділянки. Розміри ділянок у дуплексі починаються від 3 соток, у таунхаусах — близько 1,5 сотки.
 4. Витрати. У випадку з дуплексом витрати на купівлю та будівництво, обслуговування прибудинкової території та інженерних мереж ділиться на дві родини.
 5. Розташування. Якщо таунхауси будують неподалік міста, то дуплекси завдяки своїй компактності іноді розташовуються в межах міста

Що краще: дуплекс чи таунхаус ?

Експерти у сфері нерухомості радять звернути увагу на таунхауси:

 • молодим сім'ям з домашніми тваринами;
 • тим, хто мріє про великий простір, але поки не готовий придбати повноцінний котедж;
 • поціновувачам незвичайних вертикальних планувань;
 • тим, хто не любить густонаселених «мурашників».
 • Водночас на дуплекси варто звернути увагу тим, хто:
 • хоче жити поблизу із рідними чи близькими друзями сім'ї;
 • цінує самотність і не хоче ділити будинок із 5, 7 або 10 сім'ями.
Розібравшись з усіма нюансами кожної з будівель, виникає логічне питання: дуплекс чи таунхаус? Smart Development пропонує широкий вибір дуплексів та таунхаусів у Київській області. Кожен таунхаус дуплекс від Smart Development – ​​це унікальний проєкт, якому немає аналогів.

Якщо ви вирішили купити таунхаус дуплекс, ви можете дізнатись усю необхідну інформацію, наприклад, скільки коштує нерухомість, і отримати рекомендації щодо покупки від експертів.
Made on
Tilda