Що таке таунхаус

Слово таунхаус прийшло в нашу мову з англійської мови та походить від town («невелике місто») і house («будинок»). Що ж означає таунхаус? Це малоповерховий (зазвичай двоповерховий або триповерховий) житловий будинок на декілька багаторівневих квартир. Вперше будувати таунхауси почали ще в XIX столітті у Великій Британії. Однак в Україні цей формат житла з'явився відносно недавно. І зараз є компромісним рішенням між придбанням квартири та котеджу – і за вартістю, і за площею.

Як виглядає таунхаус

Дизайн таунхаусів може виглядати по-різному. Все залежить від рішень будівельно-дизайнерських груп. Однак характерними рисами таунхауса є:
 • Ізольований вхід. Жителям таунхаусів не доводиться ділити вхідні двері в будинок із сусідами, оскільки у кожної сім'ї – окремий вхід.
 • Прибудинкова територія. Таунхауси зазвичай мають ділянки, на яких ви можете облаштувати зону відпочинку, розбити клумбу або поставити майданчик для дітей. Також наявність власної території дозволить вам бувати частіше на свіжому повітрі та відпочивати біля свого будинку.
 • Велика житлова площа. Таунхаус буде комфортним навіть у тому випадку, якщо у вас багатодітна сім'я.
 • Балкон або вихід на дах. На цій площі мешканці таунхаусів часто облаштовують лаунж-зону, де можна насолодитися улюбленим гарячим напоєм і присвятити час хобі.
 • Окреме водопостачання. Найчастіше таунхауси мають автономну систему. Тому жителям не страшні перебої з подачею води, як у випадку з центральним водопостачанням.
 • Гнучке планування. Будівельні компанії останнім часом використовують індивідуальний підхід до будівництва таунхаусів, тобто з можливістю перепланування. Завдяки чому ви можете придбати типовий проєкт, однак за бажання з легкістю змінити його на свій смак.
Окрім того, забудовники часто будують не просто один-два таунхауси на декілька квартир, а створюють цілий комплекс. Особливою перевагою такого рішення є безпека території (на в'їздах встановлюють контрольно-пропускні пункти, а по периметру стоять камери відеоспостереження) та відведене місце для паркувальних місць.
Ще однією популярною тенденцією на будівельному ринку є можливість виконання ремонту від девелора. Так, ви можете придбати таунхаус лише з внутрянкою (оздоблення приміщень) або ж із завершеним ремонтом, щоб відразу заселитися.
Таунхауси часто будують біля великих міст. Завдяки цьому ви будете жити недалеко від мегаполіса, який рясніє великими перспективами та має розвинену інфраструктуру, в передмісті з найчистішим повітрям і поблизу природи. Однак якщо ви хочете жити безпосередньо в ритмі галасливого міста, тоді купуйте таунхаус в мегаполісі, адже на міському ринку нерухомості такий вид будинків теж представлений.
Існує ще одна відчутна перевага купівлі таунхауса для тих, хто мріє про власний будинок, – економія грошей. Купити таунхаус буде дешевше, аніж котедж. Вартість нижча через зведення загального фундамента, стін і перекриттів. До того ж завдяки спільним стінам оплата за комунальні послуги для кожного власника зменшується на 35-40%, порівняно з щомісячними платежами в котеджі.

що таке таунхаус

Види таунхаусів

Таунхауси бувають різних видів за типом споруди. Серед найпопулярніших можна виділити:
 • Лайнхаус. Такий будинок має лінійне планування – будинки розташовані по ламаній або прямій лінії. Найчастіше вони наскрізні, тобто в кожному такому будинку є два виходи: один – на вулицю, а інший - у внутрішній дворик. У більшості випадків ціна на квартиру в крайній секції лайнхауса вища, оскільки у вас будуть сусіди лише з одного боку. Однак у зв'язку з цим доведеться платити за комуналку трохи більше.
 • Квадробокси. Це квадратний будинок, що складається з чотирьох декількарівневих квартир. В геометрії плану забудови - це чотири кубики, які зібрані разом у квадрат. Майже всі таунхауси такого типу мають гараж або місце для паркування.
 • Дуплекс. Цей тип таунхауса – найбільш поширений, це дві зблоковані будівлі з ізольованими входами. Дуплекси зазвичай мають внутрішню роздільну земельну ділянку. Проєкт таунхауса на 2 сім'ї (дуплекс) дуже популярний серед близьких друзів або родичів, які хотіли б жити неподалік одне від одного.
 • Твінхауси. Цей вид таунхаусів відрізняється від дуплекса лише складнішою системою блокування двох будинків. Наприклад, входи в будинок можуть розташовуватися з протилежних вулиць-під'їздів. Попри схожість із дуплексом, він вважається окремим видом таунхауса.
 • Комбіновані таунхауси. Такий тип житла передбачає не лише окремі входи, а й ізольовані другі поверхи.
 • Вілетта. Цей вид таунхауса виконаний найчастіше в італійському стилі, тому споруда має арки, тераси, мансарди. Ще однією особливістю вілетт є велика площа прибудинкової ділянки.

Де купити таунхаус в Києві та Київській області

Якщо ви хочете придбати якісно побудований з цікавими дизайнерськими рішеннями таунхаус – вибирайте надійного забудовника Smart Development. Об'єкти забудовника є і в столиці, і в передмісті. Наприклад, ви можете вибрати таунхаус в Крюковщині або ж віддати перевагу таунхаусу в Хотові. Також проєкти Smart Development є в:
 • Києві;
 • Петропавлівській Борщагівці;
 • Вишневому;
 • Гостомелі;
 • Софіївській Борщагівці.
Якщо у вас недостатньо коштів на покупку бажаного житла, ви можете оформити кредит або взяти розстрочку від девелопера. Забудовник Smart Development пропонує вигідні умови на придбання нерухомості.
Щоб дізнатися, скільки коштує будинок або отримати відповіді на інші питання, зверніться до відділу продажів (або заповніть форму на сайті – наш менеджер зв'яжеться з вами). Окрім того, на сайті Smart Development ви можете подивитися різні фото ходу будівництва з датами, щоб дізнатися, як просувається спорудження будинків.

Made on
Tilda